ayazlar karoser

AZİM HİKAYESİ 23.02.2021 20:07:00 0

İlk engelli belediye başkanı

İstanbul Avcılar Belediye başkanı Av.Turan Hançerli Türkiye'nin ilk engelli belediye başkanı

Trafik kazasında iki kolunu kaybetmişti!

Tokat'ta, 1975 yılında dünyaya gelen Hançerli, 1993 yılında üniversiteye gitmeden hemen önce geçirdiği kazada iki kolunu kaybetti. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonra Bilgi Üniversitesi'nde ekonomi hukuku alanında yüksek lisans yapan Avukat Hançerli, Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkan Yardımcılığı ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Hukuktan Sorumlu Genel Sekreterlik görevlerini yürüttü.

BM İÇİN ENGELLİ RAPORU HAZIRLADI

Avcılar Belediye Meclisi üyeliği, İnsan Hakları Komisyonu üyeliği, Avcılar Belediyesi Hukuk Komisyonu üyeliği görevlerinde bulunan Hançerli engelli hakları, ayrımcılık ve örgütlenme konularında onlarca seminere katılarak konuşmalar yaptı. Birleşmiş Milletler için raporlar hazırladı. Hançerli, engelliler ve engelli dernekleri adına Danıştay ve yerel mahkemeler nezdinde gönüllü olarak onlarca dava takip etti.

 

 

TURAN HANÇERLİ KİMDİR1975 Tokat doğumludur. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.  2010 yılında Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans yapmıştır. 2000 – 2003 yılları arasında Ankara da özel bir şirkette hukuk müşaviri olarak  görev yapmıştır. 2003 yılında Ankara da Hançerli Hukuk Bürosunu kurmuş ve 2007 yılına kadar Ankara'da hizmet verdiği büroyu İstanbul'a taşımıştır.

Aynı zamanda Marka ve Patent vekili olan Hançerli yoğunluklu olarak, İş Hukuku ,Ticaret ve Borçlar Hukuku alanlarında faaliyet yürütmektedir. Ayrıca, Kamu İhale, Tahkim, Yerli ve Yabancı şirket kuruluşları, Joint-venture, Uluslar arası İnşaat Hukuku ve FİDİC Sözleşmeleri, Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmeleri ve Tazminat Hukuku alanlarında bilgi ve deneyim sahibidir.

Halen Türkiye Sakatlar Derneği Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. İngilizce bilmektedir.

 

Kaynak: HABERTÜRK